Shopping Cart

شماره تماس : 44122195-021

ارسال رایگان به سراسر کشور

مراحل تولید گیوه طرح ونس و دوستدار محیط زیست

ایران یک کشور کهن و با سابقه تاریخی بالاست، وجود فرهنگ‌ها و اقوام گوناگون باعث شده است که ایران مجموعه بی نظیری از سلایق فرهنگی و صنایع دستی را داشته باشد. صنایع دستی علاوه بر اینکه به عنوان یک هنر شناخته می‌شود. نشاندهنده اصالت و تاریخ کشور های گوناگون نیز می‌باشد. یکی از شناخته شده ترین صنایع دستی ایرانی گیوه است، که به عنوان یکی از قدیمی ترین پاپوش ها شناخته می‌شود.

ما در گروه صنایع دستی ریشه برای اینکه بتوانیم از این پاپوش سنتی در استایل و لباس‌های امروزی نیز استفاده کنیم اقدام به بازطراحی رویه آن کرده‌ایم. همچنین استفاده از زیره ترمو و دوستدار محیط زیستی و کاملا استاندارد باعث شده که گیوه‌های طرح ونس تولیدی این مجموعه علاوه بر حفظ اصالت خود کاملا استاندارد و راحت باشد. ایجاد طرح های متنوع گلدوزی شده روی رویه گیوه علاوه بر تنوع بخشی به آن قابلیت ایجاد تیپ و استایل فانتزی و مدرن را نیز فراهم کرده است.

در این نوشتار سعی داریم با توضیح مختصری از روند تولید گیوه های طرح ونس و کاملا دوستدار محیط زیست گروه ریشه آشنا شویم و مراحل آن را با هم دنبال کنیم.

بافت رویه گیوه

برای تولید یک گیوه استاندارد ابتدا باید نخ مناسب برای آن را تهیه کرد. گیوه های تولیدی گروه ریشه با استفاده از نخ پنبه و کاملا ضد حساسیت ۱۵ لا تولید شده است. این نخ ها به روستا انتقال داده می‌شود جایی که به دست هنرمندان روستایی گره به گره به رویه گیوه تبدیل می‌گردد. در نظر داشته باشید رویه گیوه‌های طرح ونس شبیه همان گیوه های سنتی است. گره ها همان گره هاست ولی طرح کلی کاملا متفاوت و مختص به گروه ریشه است. بدلیل اینکه طرح کاملا با رویه سنتی متفاوت است گروه ریشه اقدام به آموزش هنرمندان روستایی کرده است. رویه ها با دقت بالایی بررسی شده و اگر هر کدام از آنها از نقشه اصلی پیروی نکنند از چرخه تولید خارج می‌شوند. در انتها رویه های تولیدی بسته بندی شده و به کارگاه ما در تهران منتقل می‌شوند.

رویه بازطراحی شده گیوه و بافته شده توسط زنان هنرمند روستایی

نصب رویه به زیره

در کارگاه رویه به تکسن قابل شست و شو و ضد آب متصل و در انتها به زیره ترمو با چسب و پرایمر مخصوص چسبانده می‌شود. برای ایجاد استحکام بیشتر و خیال راحت‌تر برای مشتریان علاوه بر چسباندن رویه به زیره با چسب مخصوص دور دوزی کامل با نخ متناسب با رنگ زیره انجام می‌شود. زیره های استفاده شده برای این گیوه‌ها از مواد اولیه مرغوب و جنس ترمو است. برای تولید زیره های ترمو نیاز به مواد اولیه وارداتی است که این مسئله باعث شده است هزینه تولید زیره ها افزایش یابد ولی چون تنها زیره دوست‌دار محیط زیست زیره ترمو است و هدف گروه ریشه ایجاد یک برند سبز است، با افتخار با پرداخت هزینه بالاتر از زیره های با کیفیت و دوستدار محیط زیست استفاده می‌کنیم. بسیاری از تولید کننده‌گان گیوه از زیره های PVC و یا PU برای کم کردن هزینه خود استفاده می‌کنند ولی گروه ریشه علاوه بر کیفیت بالا به دنبال ایجاد محصول دوستدار محیط زیست است، به همین دلیل تمامی زیره های مورد استفاده قابل بازیافت می‌باشد. همچنین طی توافق صورت گرفته بین گروه ریشه و شرکت تولید کننده این زیره‌ها بعد از استفاده شما می‌توانید زیره مستعمل خود را به ما ارجاع دهید و گیوه نو با زیره جدید دریافت کنید. استفاده از مواد قابل شست و شو در تمام اجزا تولید گیوه باعث شده برای شستن گیوه‌های طرح ونس باید فقط آنها را داخل ماشین لباسشویی انداخته و به راحتی گیوه تمیز خود را دریافت کنید. استفاده از چرم و یا مواد رنگی باعث میشود به سرعت گیوه شما رنگ گرفته و از حالت خود خارج شود.

انواع مختلف زیره در بازار

طراحی و گلدوزی

طراحی گلدوزی‌ها توسط هنرمندان طراح که سابقه فعالیت در وبسایت آمازون را دارند انجام می‌شود. برای تولید و فروش محصول در وبسایت آمازون شما باید با ترند روز دنیا و طرح های مناسب برای استایل امروزی آشنا باشید. طراحان گروه ریشه با تسلط بر طرح‌های بروز دنیا و همچنین نقوش سنتی ایرانی اقدام به بازطراحی این طرح ها کرده و نقشه خود را برای گلدوزی روی گیوه ها ارائه داده اند. همانطور که در ویدیو نشان داده شده است طرح هایی مثل طاووس و بز کوهی که از نقوش اصیل ایرانی است به همراه طرح فلامینگو و آناناس سه بعدی از طرح هایی است که در گلدوزی های ما استفاده شده است. استفاده از نخ پشم با رنگ طبیعی نیز یکی دیگر از ویژگی های گلدوزی‌ روی گیوه‌ها است. گلدوزی با کیفیت و دقیق با نظارت بالا باعث ایجاد طرح های چشم نواز و گیرا شده که شما م‌یتوانید به دلخواه خود هر کدام را انتخاب کرده و بر روی گیوه های خود نصب نمایید. در ضمن وجود طراحان خوش ذوق در گروه ریشه باعث شده است که اگر شما طرح خاصی مد نظر دارید بتوانید گیوه شخصی و سفارشی خود را نیز از ما دریافت کنید.

با توجه به تغییر رویه گیوه و دقت در بافت رویه امکان ایجاد گلدوزی روی رویه گیوه وجود ندارد مگر به صورت خیلی محدود، به همین علت تمامی طرح ها روی اپلیکه اجرا و در انتها روی رویه گیوه نصب می‌شود. استفاده از این روش باعث می‌شود که طرح های خاص و جذابتری را بتوانیم بر روی رویه گیوه‌ها اجرا کرده و در ضمن اگر شما تمایل داشتید بتوانید بعد از مدتی طرح روی گیوه را بدون خرید گیوه جدید تعویض نمایید.

طرح ها و گلدوزی های اجرا شده روی رویه گیوه های ساده طرح ونس گروه ریشه

بسته‌بندی نهایی

گیوه گلدوزی شده و کاملا دوستدار محیط زیست شما آماده است. حالا نیاز به یک بسته بندی دوستدار محیط زیستی است. استفاده از پارچه متقال طبیعی به عنوان بسته بندی گیوه های طرح ونس یکی دیگر از ابتکارات برند ریشه است. علاوه بر حس نوستالژی و قدیمی بودن، ارائه یک بسته بندی با کیفیت و طبیعی و درخور گیوه های خاص ما از مهمترین دغدغه های گروه ریشه بوده است. استفاده از پارچه متقال طبیعی و تولید شده از پنبه که کاملا دوستدار محیط زیست است و باعث شده تمامی اجزا محصول تولیدی گروه ریشه سبز و طبیعت دوست باشد.

امیدواریم با استفاده از گیوه های طرح ونس و پیشنهاد آن به دوستان و آشنایان خود ما را در تولید محصولات با کیفیت و دوستدار محیط زیست حمایت کنید.

بسته بندی نهایی با پارچه متقال و کاملا دوستدار محیط زیست

گیوه های طرح ونس

برند صنایع دستی ریشه